
PENSJONISTER: Emma G. F. Haare og Hanne Frydenberg ble takket av 18. juni.
MBK-DS (laboratoriet, Drammen sykehus) hadde en markering fredag 18. juni for to ansatte som gikk inn i pensjonistenes rekker.
Emma G. F. Haare blir pensjonist etter å ha jobbet i 50 år på lab. Hun ble utdannet på fysiokjemiker-skolen på Drammen sykehus i 1972. På den tiden var det skole og jobb hånd i hånd. Hun har hatt flere stillinger, men de siste årene har hun vært kvalitetskontakt på laboratoriet. Det er mange års erfaringer og historie som blir borte når hun blir pensjonist.
Hanne Frydenlund har vært ansatt på lab i Drammen 33 år. Hun går nå av etter flere år i turnus, deretter fagbioingeniør og i mange år overbioingeniør på hematologisk faggruppe. Mye kompetanse blir borte når hun slutter.
- Vi vil savne de begge i lang tid framover, skriver kolleger i avdelingen i referatet fra markeringen.